Fileto Pellumbi e mbushur

Perbersit:

Fileto Pelumbi e prer per se gjati duke i hequr kollonen e kurrizit
Spinaq
1 kokerr veze
Piper
Kripe
Pana
Djathe parmixhan i grire
Vaj ulliri
Vere e bardhe
 
Bejme nje pezierje te spinaqit me vere, kripe, piper, pana me djathe parmixhan te grire dhe krijojme nje mase brumi. Fileton e Pellumbit e ndajme ne 2 pjese, e mbushim ne mes me brumin e krijuar dhe  shtrojme ne nje tave te lyer me pak vaj. I sperkasim me pak vere, krip, piper dhe i vendosim ne furre per rreth 30 min duke patur kujdes qe mos te thahen. Me pas e heqim nga furra dhe e presim ne feta dhe e servirim te vaket...

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama