Midhje me pana

Midhje me pana
Perbersit per 4 persona:

Midhje te pastruara 0.5 kg
Pana 1 kuti
Gjalp 50-100 gr
Kripe sa duhet
Piper
Konjok 10 ml

Ne nje tigan shkijme gjalpin. Hedhim midhjet ne te dhe i kaurdisim per pak minuta. Ne perfundim te gatimit hedhim konjakut per ta aromatizuar dhe ne fund i leme pak ne zjarr te lehte deri sa te shkrihet e tera pana.  Shtojme kripe dhe piper sipas deshires dhe midhjet jane gati per servirje...

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama