Krem me luleshtrydhe

Përgatitja. Rrihni të verdhat e vezëve me sheqerin derisa të formohet një masë e fryrë. Shtoni nisështënë dhe pastaj hidhni ngadalë qumështin e ftohtë. Mbajeni në zjarr të dobët duke vazhduar ta trazoni derisa kremi të trashet. Fruloni luleshtrydhet përzjejini me kremin duke e lënë enën mbi zjarr gjithnjë në flakë të ulët dhe kur kremi të jetë bërë homogjen hiqeni nga zjarri dhe hidheni në një tas të gjërë. Servireni të ftohtë.

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama