Rama krahason punen e tij me Zogun e viteve ’30. – Rruga e Lumit të Vlorës.

11 PRILL 2021

Kryeministri Edi Rama ka postuar një letër në facebook nga viti 1930, ku siç shkruan ai një përfaqësi e komunitetit i kërkonte Ahmet Zogut ndërtimin e rrugës së Lumit të Vlorës.

Rama shkruan se tashmë kjo rrugë është realitet i bërë nga qeveria socialiste.

Postimi i Ramës:

Kur në vitin 1930 një përfaqësi e komunitetit i kërkonte Ahmet Zogut ndërtimin e rrugës së Lumit të Vlorës, të cilën banorët ua kërkuan të tërëve me radhë dhe të tërë pa përjashtim ua premtuan, por premtimi u mbajt vetëm prej qeverisë sonë