Art&Kulture

Art&Kulture

  • Lezhe, degradohet kulla qindra vjecare, e shpallur monument kulture

    Eshte unike dhe e veçante ne vendin tone, duke mbartur nje histori qindra vjeçare, por mungesa e vemendjes ka bere qe ajo te degradoje. Behet fjale per kullen ku ka jetuar intelektuali dhe patrioti i madh i Mirdites Zef Ndoc Ndreca i cili ishte sekretari personal i kapedanit te Mirdites Gjon Markut.

  • Piktori shqiptar qe flet gjuhen boterore te shpirtit

    'Udhetim ne femijeri' eshte kthim ne te shkuaren, kthim te kujtimet e tij te femijerise ne qytetin e Vlores, ku gjendet jo vetem bregdeti i mrekullueshem, transparenca dhe loja e valeve me guret...

  • Ndahet nga jeta humoristi Met Bega

    Nje prej aktoreve me te medhenj te humorit shqiptar, Met Bega, u nda nga jeta diten e sotme. Humoristi nderroi jete pas nje beteje te gjate me semundjen e Parkinsonit. Ai e perjetoi kete beteje me optimizem, ashtu si te gjithe jeten e tij.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama