Tirana Kulturore 10 - 18 Dhjetor 2011

Tirana Kulturore 10 - 18 Dhjetor 2011

 • Shtepia e 'Bernarda Albes' ne Teatrin Metropol

  Ne Teatrin Metropol ne datat 10,11, 15,16,17,18, dhjetor ora: 20:00, ne sallen 'Shekspir' do te shfaqet 'Shtepia e Bernarda Albes'. Me autor: Frederico Garcia Lorka; regjizor: Kico Londo; kostumografe: Berina Kokones; koreografe: Aledia Kondaj; mjeshter korri: Milto Vako; mjeshter ndricimi: Julian Llukani; as/regjizor: Endri Cela.

 • 'XXL-TV' ne Teatrin Kombetar te Komedise

  Teatri Kombetar i Komedise do te nise aktivitetin e tij artistik me premieren 'XXL-TV', me date 17, 18, 23, 24 dhe 25 dhjetor, ora: 19:00. Me autor - Stefan Çapaliku; regjizor - Naun Shundi & Stefan Capaliku; skenografia - Fatbardh Marku; kostumografia - Anila Zajmi.

 • Vazhdon Amadeus ne TK

  9 vite më parë
  Vazhdon 'Amadeus' ne TK

  Ne datat 10 dhe 11 dhjetor, ora 19:00 ne skenen e Teatrit Kombetar, vazhdon te shfaqet drama 'Amadeus' shkruar nga Peter Schaffer me regji te Altin Bashes. Autori i mirenjohur anglez Peter Schaffer mbetet dhe sot nje nga dramaturget me te dalluar te drames bashkekohore angleze.

 • Monodrama 'Qen bir...i nje qeni' ne Teatrin Metropol

  Me 13 dhjetor ora:19:00 ne sallen 'Shekspir' te Teatrit Metropol, Mbremje Lexim Interpretativ - Debat 'Zhvillimi i dramaturgjise shqipe ne jeten artistike' Monodrama 'Qen bir...i nje qeni', nga Ferdinant Hysi; regjia Sonila Kapidani; aktorin Pjerin Vllashi; ne piano Milen Nikolla.

 • 'Lagjja 45' n? Teatrin e Metropolit

  Komedia 'Lagjja 45' do te vazhdoje te shfaqet, nga e enjtia date 15 dhjetor deri te dielen date 18 dhjetor, ora 20:00, ne sallen 'Cehov' te Teatrit te Metropolit. Komedia e zeze 'Lagjja 45', ka terhequr dy ?mime ne Festivalet Teatror ne Farizaj dhe Presheve. 'Lagjja 45' ne Teatrin e Metropolit.

 • Liceu Artistik 'Jordan Misja' ne 65-vjetor

  Me rastin e 65-Vjetorit te Liceut Artistik 'Jordan Misja', me date 10 dhjetor, ora: 20:00 ne Teatrin Kombetar te Operas do te organizohet nje koncert festiv, ku do te performojne nxenesit e Liceut Artistik.

 • 45 - Vjetori i 'Universitetit te Arteve'

  Me 15 dhjetor ora: 10:00, ne sallen e Universitetit te Arteve do te zhvillohet, koncerti jubilar i 45- Vjetorit te 'Universitetit teArteve'. Ne kete pervjetor koncerti qe do te zhvillohet tenton te sjelle ne vemendje, kontributin nder vite.

 • Koncert ne 'Universitetin e Arteve'

  Me 14 dhjetor ne sallen e koncerteve te 'Universitetit te Arteve', ora: 19:00 do te zhvillohet koncerti i Universitetit, me orkestren e tij. Soliste: Klejda Tare ne piano...

 • Ekspozita 'Nentori 2011'- dicioni XIV

  Vazhdon te jete e hapur deri me 16 dhjetor, edicioni i XIV i ekspozites 'Nentori 2011', ne Galerine Kombetare te Arteve. Ne ekspoziten 'Nentori 2011' - edicioni i XIV marrin pjese Kuratore te ekspozites jane Aleksander Filipi dhe Adrian Devolli.

 • Sfida e re e Stratit per 'Guiness'

  Artisti Saimir Strati po punon ne ambientet e Hotel Rogner-it ne Tirane per nje rekord te ri Guiness duke ndertuar kesaj here nje mozaik me miliona kokrra kafeje i cili do te perfundoje me 10 dhjetor.

 • Ka nisur gara e filmave ne Tirana International Film Festival

  Tirana International Film Festival ka filluar shfaqjen e filmave, ne gare per çmimet e festivalit, qe do te ndahen mbremjen e 10 dhjetorit ora 19:30, tek Kinema Kristal. Pas ceremonise çelese te edicionit te nente te TIFF, ne sallen e Kinema Imperial, tek Qendra Kristal, u shfaqen 11 filmat e pare me metrazh te shkurter.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama