Premiera absolute e operes Werther

Premiera absolute e operes 'Werther'
Në datat 20, 22, 24, dhe 26 prill, ora 19.00, Teatri i Operës dhe Baletit në Tiranë jep premierën e operës “Werther”.

“Werther” është një dramë lirike me katër akte me libret të Édouard Blau, Paul Milliet dhe Georges Hartmann sipas të romanit të famshëm gjerman “Vuajtjet e Vernerit të ri” të Johann Wolfgang von Goethe.. Muzika është e Jules Massenet. Kjo operë vjen me regji të Patrizia Panton. Skenografia dhe kostumet janë të Platon Bardhi. Mjeshtër koncertues është Martin Zeller. Me pjesëmarrjen e tenorit Saimir Pirgu.

Në role kryes interpretojnë Vikena Kamenica, Armando Likaj, Sidrit Bejleri, Edvin Kastrati, Eriona Gjyzeli, Ulpiana Aliaj, Erlind Zeraliu dhe Denis Skura.Artikujt e fundit


Reklama

Reklama