Sali Berisha i jep mesazhin e fortë kryeministrit: – Paralajmëroj Edi Ramën se do përgjigjet personalisht për…

2 GUSHT 2020

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas ndalimit nga organet e Republikës së Shqipërisë të ish-luftëtarit të UÇK-së, Murtez Kastrati.

Berisha paralajmëron kryeministrin Rama se do përgjigjet personalisht për këtë akt.

Berisha shkruan:

“Nje akt tjeter antikombetar!

Arrestimi me urdher te Beogradit i ishluftetarit te UÇK, Murtez Kastrati nga narkopolicia e Zografit bis eshte nje thike pas shpine per Kosoven dhe deshmi tjeter flagrante e vasalitetit te Tiranes ndaj Beogradit dhe luftes se ftohte qe Tirana zyrtare zbaton ndaj Prishtines.

Denoj me ashpersine me te madhe kete akt te shemtuar antikombetar dhe paralajmeroj Edvin Tradhetarin dhe Gjeneral Vasalin se do pergjigjen personalisht per aktin e tyre te pashembullt. Sb”.

Gazeta Sot.