Nje djep me JETE dhe KENGE, gjithe pasurija qe nuk shuhet kurre.

Kjo eshte foto e nje Nane Çame qe pasi ka humbur cdo gja ne truallin e saje stergjysheror, mbart Femijen-Djepin-Jete dhe pasurine shpirterore te trasheguar shqiptare, te vetmen pasuri qe nuk ja shkulen dot nanes shqiptare. Duket si hartim, por keshtu eshte e verteta. Foto  e nje Nene Çame pas therjes, djegjes dhe debimit nga votra mijeravjecare e tokes autoktone shqiptare.

Nga: Shqiperia.com