Lefter Maliqi flet me emra, trondit me deklaratën: Po më kërcënojnë. Nuk fiton PD! Ja çfarë do të ndodhë në zgjedhjet e ardhshme në Shqipëri

10 QERSHOR 2020

Deputeti Lefter Maliqi ka theksuar se nuk e trembin mesazhet kërcënuese, pasi ai nuk ka frikë.

Ndërkohë deputeti është shprehur se gjashtë deputetë do ta votojnë këtë reformë.

Maliqi tha se Rama ka filluar me shantazhe dhe kërcënimet me mesazhe.

“Ndërkohë që u arrit një marrëveshje në rezidencën e ambasadoren me arsyen që ne duhet të jemi pranë zgjedhje. Dua të bëj thirrje ambasadores për marrëveshjen e arritur mes palëve të firmosur nga mazhoranca dhe nga opozita e bashkuar, që topin siç ja çoi Bashës, topi i ka kaluar aktorit dhe skenaristit që funksiono përça dhe sundo, siç përçau studentët, teatrin, shqiptarët kudo dhe një pjesë të opozitës. Rama nuk do që kjo marrëveshje nuk do që kjo marrëveshje të kalojë. Opozita parlamentare ka votuar në bllok të gjithë PPP, KÇK, antishpifjen etje. Ky nuk do këtë marrëveshje, të lërë mesazhet kërcënuese ndaj Lefter Maliqit, sepse nuk kam frikë. Balla nuk e di çfarë bën, Gjiknuri nëse është kurban i radhës, Rama nuk do as marrëveshje dhe as lista të hapura. Unë do të votoj për listën e hapur. Unë do e votoj marrëveshjen e firmosur nga palët, pasi dua zgjedhje të lira. Ky do ta mbajë reformën siç është për të hedhur fajin opozitës jashtë, timoni dhe tepsia e Ramës ka marrë fund, nuk humb PS-ja por rilindja, nuk fiton PD-ja por fiton opozita e Bashkuar. Ai shiti Tahirin do të shesë dhe Damianin, se Bushatin e ka shitur”, është shprehur Maliqi.

Gazeta Sot