Ide per nje shen valentin te lire

Ide per nje shen valentin te 'lire'
Por mesa duket kete vit per fat te mire nuk eshte me keshtu: sipas nje sondazhi kete vit lulet dhe cokollatat jane ulur me 1.6% te parat dhe 1.8% te dytat. Por nuk jane vetem lulet per Shen Valentin, eshte edhe darka nen driten e qirinjeve ne ndonje restorant ...dhe kjo po qe kushton shume! Por ja disa ide qe mund te sherbejne si frymezim per nje feste te dashuruarish me ekonomike dhe pse jo duke menduar edhe per dhomen e gjumit...

Nje shtrat me trendafila

Te gjitha femrat kane enderruar nje here ne jeten e tyre te flene ne nje shtrat te mbuluar me trendafila. Ideja mund te realizohet lehtesisht  ne shtepi: priteni te dashuren tuaj me nje shtart te mbuluar me petale te freskta trendafilash. Per te bere kete gjest kaq te bukur, per me teper, mund edhe te blejm edhe ndonje trendafil i cili i ka petalet pak te vyshkura dhe kjo ju kushton shume me pak se trendafilat perfekt.

Nje zemer plot me trendafila
 
Me te njejtat trendafila mund te kompozoni nje zemer me trendafila per ta vene ne tavolinen nen driten e qirinjeve.

Trendafila te embel

Jeni kuzhinier te perkryer? Atehere duhet te provoni te gatuani keto mini kek me djathe me porcione te vogla.Rekomandohen nga Patrizia&Silvia di Ricettesegrete.it

Me siguri me kete recete do qelloni ne shenje!
Erald Hoxha
Shqiperia.com

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama