Per shen Valentin? Shume tulipane per te then Te dua

Per shen Valentin? Shume tulipane per te then 'Te dua'
Nje dite princi merr lajmi qe te bukuren e tij e kishin vrare. I deshperuar vendos te vdes edhe ai. Nga gjaku i Fahrad celen tulipan te mrekullueshem te kuq, si pasion. Dhe qe ne ate moment ne boten orientale tulipani ishte simboli i dashurise perfekte.

Forma e saj e thjeshte e ben tulipanin  shoqeruesen perfekte per nje dark romantike. Shumellojshmeria e ngjyrave ,pasqyron tere ndjenjat e te dashuruarve duke e bere kete dite te pasur me emocione dhe surpriza. Një buqetë me tulipan është gjithmonë një surprizë e këndshme. Shpreh miqësi, lumturi, dhe dashuri ... positivitet ndonjëherë. Nje dashuri te embel dhe te pafundme qe kerkon kujdes dhe vemendje...
Erald Hoxha
Shqiperia.com


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama