10 dhuratat qe duhet te beni per Shen Valentinin

10 dhuratat që duhet te beni per Shen Valentinin
Por të gjithë disa ditë para 14 shkurtit nien në përsëritje dhe shpesh i bëjnë pyetjen vetes se çfarë duhet të blejnë këtë vit për të fituar apo për të shtuar edhe më shumë dashurinë  e tyre. Dhuratat janë nga më të ndryshmet dhe nga më të shumëllojshmet. Por gazeta prestigjoze britanike “The Independent” ka arritur të bëjë një listë të dhjetë prej këtyre dhuratave që nuk duhet të bëni për Shën Valentinin. Vendin e parë e zë ëmbëlsia e çokollatave të cilat arrijnë të shkrijnë edhe zemrat më të ngurta. Nuk mungojnë sigurisht as buqetat e përhershme e luleve, apo unaza. Megjithatë e reja është mbajtëse e çelësave me foto dixhitale, shamia luksoze dhe qirinjtë aromatikë. Por qershia në tortën e dashurisë do të mbetet një shishe shampanje rozë dhe ju nuk do të keni nevojë për përgjigje. Të gjitha këto janë të përmbledhura në këtë speciale për dhuratat e Shën Valentinit.     

Çokollata Prestat


Një fitues i sigurtë i zjarrit, xhevahir i shumëllojshmërisë së çokollatës Prestat. Ajo ofron 16 çokollata me, qumësht dhe çokollatë të bardhë dhe ka diçka për të gjithë, me kusht që Shën Valentini juaj të ndahet me të tjerët.

Kaq i ndritshëm dhe Delikat nga Keats


Pasi filmi Bright Star theu edhe gurët e zemrave me disa nga vargjet më të bukura të shkruara ndonjëherë, la fjalët e John Keats, në letra dashurie dhe poezie të Fanny Brawne, që mund të tërheqë të dashurin tuaj.

Mbajtëse çelësash me foto dixhitale


NFor mendja teknologjike, kjo mbajtëse çelësash dhe fotosh dixhitale lejon bartësit që të mbajnë një galeri të tërë kujtimesh të të dashurve të tyre në një ekran prej 1.5 polësh.

Lulet e mëshirës


Kjo është vlerë e mahnitshme për atë shenjë të bukur dashurie. Me një tufë lulesh, të garantuara për të duruar të paktën pesë ditë, ju mund të gëzoni mirënjohjen e marrësit, edhe pse e dini se të gjitha fitimet shkojnë për fondin kundër AIDS në Afrikë.

Çanta Lulu Gines


Linja e këtij portofoli është 'jeta është si një buqetë me trëndafila’ dhe ajo me siguri do të jetë për disa ditë, nëse ju ia jepni këtë tufë luksoze me hastar mëndafshi të purpurt një vajze që e meriton.

Shamia Luksoze


Dinamike si në komunikim dhe ngjyra, është disponibël në ngjyrë të kuqe dhe të zezë, kjo shami nuk tërheq grushta dhe siguron një lulëzim të përsosur për çdo të dashur.

Maska e syve Graham&Green 


Nëse dy materiale ishin të caktuara për 14 shkurt, mëndafshi dhe kadifja do të kishin dashur? por ata nuk duhet të funksionojnë vetëm si lingerie femrash. Këto maska sensuale sysh e bëjnë një dhuratë më delikate.

Unaza e Dinny Hall 

Zemra e vogël NThis do të shërbejë si një përkujtues i vazhdueshëm i dashurisë suaj në gishtin e të dashurit tuaj. Diskret dhe femëror, funksionon në mënyrë të barabartë me unazat e tjera të së njëjtës gamë.

Jo Malone

Qirinjtë e fundit aromatik luksoz, era e tyre ka qenë bërë për të krijuar atmosferën më sugjestionuese dhe të përmirësojë humorin. Provoni të shijshmin 'shegë noir’  për efekt të përsosur.

Shampanja Rozë

Çfarë mund të jetë më romantike se shampanja rozë? Fatmirësisht, me këtë ofertë fantastike Oddbins ofron një shampanjë rozë, dhe ju nuk keni pse të kërkoni më për një përgjigje.

 

 


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama