Vasili: Ertv si televizion i ngjajshem i Sadam Husejnit.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka lëshuar një lum akuzash kundër kryeministrit.

Më anë të një postimi në facebook,Vasili ka reaguar pas raportit të DASH për vendin tonë.

Vasili shkruan se “Departamenti Amerikan i Shtetit, nxjerr ne driten e diellit kalbesiren shteterore, qe ka ndertuar kryeministri”.

Postimi i Vasilit:

Amerika leshon alarmin: Kryeministri po fundos vendin

Departamenti Amerikan i Shtetit, nxjerr ne driten e diellit kalbesiren shteterore,qe ka ndertuar kryeministri.
DASH tregon qarte se sa skandaloze eshte kapja e medias dhe autocensura e saj. Lindja e ertv si televizion i ngjajshem i sadam husejnit dhe neshtrimi i turpshem i televizioneve,qe transmetojne ate jane produkti i kryeministrit hajdut dhe manipulator i lirise se medias.
DASH tregon se praktikisht zgjedhjet jane shkaterruar nga blerja e votes.
Korrupsioni ka pllakosur cdo dege te qeverisjes pasi frymezuesi me i madh i korrupsionit eshte vete kryeministri.
Reforma ne drejtesi eshte shkaterruar dhe tashme drejtesia e kryeministrit garanton qe ai dhe ministrat te mos hyjne ne burg,por njerezit e thjeshte e pa pushtet te burgosen pa faj si qytetaret kuksiane.
Tashme cdo qytetar por edhe gazetar e ka te qarte alarmin qe vjen nga Amerika.
Ky kryeminister i mberthyer nga droga dhe krimi dhe i shantazhuar prej tyre haptas ne parlament,media e kudo eshte thjesht nje peng i tyre dhe rrenues i vendit.
Koha nuk pret.
Shqiptaret jane pa drejtim.