Tirana Kulturore 3 - 10 Mars 2012

Tirana Kulturore 3 - 10 Mars 2012

 • 'Il clarinetto e…i suoi parenti' ne TKOB

  Instituti Italian i Kultures me rastin e festes se gruas organizon me 8 mars, ora 19:00, ne hollin koncertor te TKOB, koncertin recital te klarinetistit italian M° Piero Vincenti dhe pianistes Marsida Koni.

 • Letersia ne rrugetim ne TKK

  8 vite më parë
  Letersia ne rrugetim ne TKK

  Ne sallen e Teatrit Kombetar te Komedise,nga data 5 deri me 7 mars, do te jene te pranishem nje grup autoresh nga Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi, Turqia dhe Shqiperia...

 • Nderim per aktoret e ekranit shqiptar ne TKK

  Diten e merkure, me 7 mars, ora 12:00, me rastin e festes se gruas si dhe ne kuader te festimeve te 100 vjetorit te shtetit shqiptar, ne sallen e Teatrit Kombetar te Komedise, nderohen aktoret shqiptare dhe kontributi i tyre ne kinematografi.

 • 'Letra Dashurie' ne Teatrin Kombetar te Komedise

  Diten e enjte, me 8 mars, ora 19:00, Teatri Kombetar i Komedise, per te na kujtuar magjine e letrave te dashurise, qe ne shekullin XXI jane te rralla, do te jape shfaqjen "Letra dashurie", me regji te Kastriot Cipit, me aktoret Eni Jani & Neritan Licaj.

 • 'Shkopi Magjik'ne Teatrin e Metropolit

  Me 3 dhe 10 mars, ora 10:30, ne sallen 'Cehov' te Qendres Kulturore Tirana do te shfaqet teatri per femije, 'Shkopi magjik'. Duke vijuar me pas, do te shfaqet cdo te shtune , ne sallen 'Cehov', ora:10:30.

 • Metropol shfaq Vitaminat

  8 vite më parë
  Metropol shfaq 'Vitaminat'

  Ne Teatrin e Metropolit, me 4 mars, ne sallen 'Cehov', ora 10:30 do te jepet shfaqja per femije 'Vitaminat', me regji te Alma Hoti Memo dhe autor Flamur Topin.

 • Ekspozita Kulture dhe Vazhdimesi

  8 vite më parë
  Ekspozita 'Kulture dhe Vazhdimesi'

  Ne ambientin e Muzeut te Oreve, prane Kulles se Sahatit , Bashkia e Tiranes ka hapur ekspoziten e titulluar 'Kulture dhe Vazhdimesi'.

 • 'Terrori Komunist' ne Muzeun Kombetar

  Ne Muzeun Historik Kombetar eshte hapur pavijoni 'Terrori Komunist ne Shqiperi'. Ne kete pavijon perfshihen ngjarje te ndodhura ne Shqiperi nga fillimi i vitit 1945 deri ne renien e regjimit komunist...

 • Retrospektive nga Shyqyri SAKO ne FAP

  Ne Galerine FAP prane Universitetit te Arteve, eshte hapur ekspozita personale e artistit Shyqyri Sako. Kjo ekspozite eshte hapur me rastin e 75-vjetorit te lindjes se ketij 'Artisti te merituar' dhe do te qendroje e hapur deri ne daten 5 mars.

 • Ekspozita e perhershme e piktorit Voci

  Piktori Leonard Voci ka hapur ne 'Sheraton and Toeers' ne Tirane nje ekspozite vetjake te artit modern. Ekspozita permban punime te ndryshme te kornizuara dhe te pakornizuara te piktorit, skica erotike, piktura ne papirus te permasave te ndryshme.

 • Lulja e Kujtimit ne TKOB

  8 vite më parë
  'Lulja e Kujtimit' ne TKOB

  Ne datat 28, 29 shkurt dhe ne datat 2, 3 mars ne Teatrin Kombetar te Operas dhe Baletit do te rikthehet ne skenen e operas shqiptare 'Lulja e kujtimit', e cila u vu per here te pare ne skene ne vitin 1961. Vepra, e cila pritet te kete nje fryme te re me ne qender atdhetarine, ringjitet ne skene pas 51 vitesh.

 • 'Familja ne shi' premiere ne Teatrin e Komedise

  Ne datat 25, 26 shkurt dhe ne datat 2 dhe 3 mars ora 19:00 'Familja ne shi' eshte projekti i radhes ne Teatrin Kombetar te Komedise, me autor dhe regjizor Ilir Bezhanin.

 • 'Karnavalet e Korces' ne Teatrin Metropol

  Ne daten 2 dhe 3 mars salla 'Shekspir', ora 19:00 jepet premiera e komedise 'Karnavalet e Korçes'. eshte nje komedi e shkruar nga Spiro Çomora, vihet ne skene nga regjizorja Elma Dorezi. Vepra eshte e njohur per humorin e saj dhe eshte ekranizuar ne filmin Karnavalet ne vitin 1980 nga Kinostudio Shqiperia e Re.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama