Tirana Kulturore 21 - 28 Janar 2012

Tirana Kulturore 21 - 28 Janar 2012

 • 'Mbremje Poetike', ne Teatrin Metropol

  Nje cikel poetik do te nis pergjate gjithe vitit ne skenen e 'Qendres Kulturore 'Tirana'. Me date 25 janar, ne sallen 'Shekspir' ora 20:00 nis premiera e pare me poetin e njohur Naim Frasheri.

 • Baleti 'Zhizel', ne Teatrin Kombetar te Operas dhe Baletit

  Ne Teatrin Kombetar te Operas dhe Baletit, me date 26 dhe 27 janar ora 19:00, do te shfaqet per publikun, baleti 'Zhizel'. Baleti 'Zhizel', me ne qender forcen e dashurise, do te rikthehet pas disa vitesh ne skenen e Teatrit Kombetar te Operas dhe Baletit, nga koreografi Agron Aliaj dhe me nje kast te madh balerinesh.

 • Ne ambientet e muzeut 'Mezuraj', 200 vepra te piktorit Pano Kondo

  Mezuraj Muze i vendosur ne nje mjedis shume komod me nje siperfaqe rreth 600 metra katror, ne fond dhe ne ekspozim ka mijera vepra. Nje nga punet e piktorit Pano Kondo e ekspozuar ne Muzeun 'Mezuraj' Skenografi dhe piktori Pano Kondo...

 • 'Piktura e jetes moderne' – Edicioni XVIII

  Edicioni XVIII i ekspozites Onufri 2011 e titulluar 'Piktura e jetes moderne'do te vazhdoje te qendroje hapur deri me 5 shkurt 2012. "Piktura e jetes moderne" apo kerkimi i modernitetit eshte nje perpjekje per ta çliruar artin nga klishe dhe formate te dites te cilat e tipizojne dhe e kategorizojne ate.

 • 'Macoku me cizme' ne Metropol

  Arena Teatri i Metropolit per Femije shfaq te dielen ne daten 22 janar ne sallen 'Cehov', ora 10:30, pjesen 'Maçoku me cizme'. Ne kete pjese me regji te Nelson Mulles, interpretojne: Lorenc Kaja, Ermela Ruri, Aldjon Matarangasi, Ledio Janushi dhe Emiljano Palushi.

 • Ne Teatrin Kombetar te femijeve shfaqja

  'Kacamisri kerkon shoket' Ne kete teater do te jepet, me date 28 dhe 29 janar, shfaqja 'Kacamisri kerkon shoket' Te shtunave shfaqjet fillojne ne oren 11:00, ndersa te dielave jepen dy shfaqje, pikerisht ne oren 10:30 dhe 11:30.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama