Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Telefoni i Porsche kushton me shtrenjte se iPhone

  Kompania gjermane me heret kishte nisur shitjen e telefonave te mençur te bazuar ne Huaeei Mate 9 per rreth 1.400 euro dhe tash vjen telefoni i ri i mençur Mate 10, pajisje e cila paraqet kombinimin e estetikes se sofistikuar dhe performancat e larta, ashtu sikur eshte rasti edhe me automobilat Porsche.

 • Snapchat ka 173 milion perdorues aktive ne dite

  Snapchat ka 173 milion perdorues aktive ne dite, nje shifer e cila u rrit me 4% krahasuar me tre mujorin paraardhes. Ne SHBA Snapchat u rrit me 4 milion perdorues te rinj ndersa ne Evrope me vetem 2 milion. Kjo rriti humbjet duke lene kompanine shume larg pritshmerive te analisteve por edhe konkurrenteve.

 • Samsung prezanton serine e re te Galaxy J

  Samsung Electronics Co., Ltd. lançoi sot serine e re te Galaxy J. Te gjithe telefonet e rinj Galaxy J7, J5 dhe J3 ofrojne performance te larte ne nje dizajn mahnites te trupit te tyre metalik, me teknologji te perparuar te kameres, te gjitha ne nje çmim shume te favorshem per te gjithe.

 • Instagram-i, profesioni fitimprures i shume te rinjve

  Perdoruesit e Instagram-it me ndjekes nga 50 K deri ne 200 K mund te fitojne me shume se 1,000 dollare per çdo foto te sponsorizuar qe ata postojne. Instagram-i po kthehet nje nder profesionet e shume te rinjve, te cilet kane ne kete llogari nje numer shume te madh ndjekesish.

 • WhatsApp vjen me risi, mund te beni videotelefonata

  Rrjeti social WhatsApp tani behen edhe videotelefonata. Ditet e ardhshme me shume se nje miliarde perdoruesit e saj ne te gjithe boten mund te shkarkojne perditesimin e aplikacionit te mesazheve me te perdorur ne te gjithe boten per te bere falas videotelefonata.

 • Instagram, tani edhe me video live

  Pasi kopjoi historite e Snapchat me Instagram Stories, Instagram po pergatitet per te futur dhe live video, njesoj si Facebook live, Periscope i Twitter dhe YouTube Live.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama