Samsung shperblen pronaret e Note 7 ofron 50 zbritje per Note 8

Samsung shperblen pronaret e Note 7, ofron 50% zbritje per Note 8

Pronarët koreanë të telefonit të mençur Galaxy Note 7 do të shpërblen me një zbritje prej 50 për qind për Galaxy Note 8 ose S8 pasi ata të publikohen vitin e ardhshëm.

Samsung bëri fillimisht tërheqjen dhe më pas edhe ndaloi prodhimin e fabletës Note 7 pas një numri të madh rastesh të shpërthimeve, shkruan portali arbresh.info. Në njoftimin e lëshuar së fundmi, kompania ka konfirmuar se nuk do i jap fund linjës Note duke përmendur veçanërisht gjeneratën e ardhshme Galaxy Note 8 si dhe duke ofruar zbritje për përdoruesit e Note 7 në pajisjen e re.

Sidoqoftë, gjiganti është ndëshkuar nga 527 pronarë të Note 7 të cilët kanë hapur procesor gjyqësor ndaj kompanisë nga Koreja Jugore duke kërkuar si kompenzim nga 442.61 dollarë për çdo person për dëmet e shkaktuara.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama