Turqia sekuestron skafin me 1.5 ton kanabis, ishte nisur nga Shqipëria

7 Dhjetor 2021

Ekipet e Komandës së Komandës së Xhandarmërisë së Provincave të Izmirit kundër Kontrabandës dhe Krimit të Organizuar janë informuar nga shërbimet inteligjente se një sasi e madhe kanabisi do të sillet në Turqi nga Shqipëria nëpërmjet detit.

Turqia sekuestron skafin me 1.5 ton kanabis, ishte nisur nga Shqipëria

Pas ndjekjes teknike dhe fizike, në operacionin e zhvilluar sot me mbështetjen e Komandës së Rojës Bregdetare nën koordinimin e Komandës së Xhandarmërisë së Provincës Muğla u sekuestruan 1.5 ton drogë.

Lënda narkotike u gjet e fshehur në pyll pranë detit dhe kishte mbërritur me skaf nga Shqipëria. Tre të dyshuar janë arrestuar. Në cilësinë e provës materiale ju gjetën dhe sekuestruan dhe 3 pistoleta.

Muğla’nın Dalaman ilçesinde Jandarma ve Sahil Güvenliğin düzenlediği operasyonda 1.5 ton uyuşturucu madde skunk ele geçirildi.

Nga OraNews