Sulm në zemër, vdes në moshën 27-vjeçare gazetarja shqiptare

23 Mars 2019

Gazetarja e medias kosovare “Telegrafi”, Qendresa Rashiti Hulaj ka ndërruar jetë sot si pasojë e një goditje në zemër.

Lajmi është bërë i ditur nga media kosovare nëpërmjet një njoftimi, ku shprehte ngushëllim për 27-vjeçaren. Mësohet gjithashtu se Qendresa ishte e martuar dhe nënë e një vajze.

Qendresa Rashiti Hulaj

“Sot, papritmas ka ndërruar jetë punëtorja e Telegrafit, Qendresa Rashiti-Hulaj. Qendresa ndërroi jetë në moshën 27 vjeçare pas një sulmi në zemër. Ajo ishte e martuar dhe nënë e një vajze.

Me ikjen e hershme në amshim të Qendresës, Telegrafi mbeti pa punëtoren e shkëlqyeshme dhe pa kolegen shembullore. Varrimi i të ndjerës bëhet nesër në orën 13:00 në varrezat e fshatit Prejlep të Deçanit.

Qendresa Rashiti Hulaj

Ngushëllimet më të sinqerta familjes Rashiti dhe Hulaj”, thuhet në postimin e Telegrafit.

Nga

Gazeta Shqip