Në “zemër” të Europës bie 25 cm dëborë në mes të verës, po cilësohet si e pazakontë nga ekspertët

4 gusht 2020

Rajoni i “Stelvio Pass” në veri të Italisë është zbardhur nga bora.

Rreth 25 centimetra borë kanë mbuluar këtë rajon që ndodhet në veri të Italisë në kufi me Zvicrën në një lartësi mbidetare 2 mijë e 757 metra, shkruan 3bmeteo.com.

Fotografitë janë shkrepur nga kamera e Hotel Pirovano.

Një gjë e tillë po cilësohet si a pazakontë, ndërsa makinat dhe parqet janë zbardhur plotësisht nga bora.

j.l./ dita