Ndahet nga jeta poeti i njohur Demir Gjergji

16janar 2022

– Ndahet nga jeta poeti i njohur Demir Gjergji. Lajmin e hidhur për ndarjen e papritur të mikut dhe kolegut, auorit të shumë librave me poezi, tregime, romane, e bën të ditur në facebook, i biri i tij:

Shoke dhe miq të babit tim , DEMIR GJERGJI , me dhimbje të madhe ju njoftoj se babi nderroi jete !

Homazhet do të Kryhen diten e Marte nga ora 8:30 tek Shtëpia, me pas do e shoqerojme për ne banesen e fundit !

Faleminderit

Lajmin e jep: voal.ch