Mustafa Nano -Me shprehjet  tuaja tregoni se jeni  servil, sherbtor te dreqit, tradhetar te kombit dhe idiot, qe na e shkatrruat shpresen dhe krenarine per tu ndier se jemi shqiptar………..!

Nga: Qazim Namani.

Ne po merremi me kete idiot, ne vend qe te merret ligji per fyrje te dinjitetit kolektive te femres shqiptare ne nje territor te caktuar! Mjerishte sa jemi naive dhe te paarsimuar, sa pak e njohim njeri tjetrin.

Sillemi me perbuzje njeri ndaj tjetrit pa menduar se sa ishte veshtire ne familjet tona ta ruajme gjuhen dhe kulturen shqiptare per ma shume se 2000 vite pushtim. Ne qytetaret shqiptar nuk kemi nevoje te merremi me te kur ka shtet. Ne qytetaret shqiptar kemi nevoje te njihemi me shume, te dime me shume per njeri tjetrin. Mua nuk me shqetsojne servilet e tille sepse fatkeqesishte shohe shume cdo dite. Une si djale qe me ka linde nene shqiptare ne piken kufitare te sotme Kosove-Serbi (Prapashtice), dua ta njoftoje se nenen e kam ende gjalle. Nena ime i ka mbushur plote 82 vite jete, nena ime e fole vetem gjuhen shqipe, garantoj se as pese fjale nuk i dine ne gjuhen serbe, nuk ka pasur kurre shkuarje dhe ardhje me familje serbe. Gjyshja ime e lindur ne vitin 1915 ne Viti te Marecit rreth 5 km afer Keshtjelles se Artanes, pra e lindur kure Kosova pushtohet nga Serbia, ka vdekur ne vitin 2004. Siç shihet gjyshja ime e ka jetuar tere jeten e saj nen pushtimin serbe, nuk e ka ditur as nuk e ka kuptuar gjuhen serbe. Te tilla nena dhe gjyshe njohe shume andaj duhet te jeni te vetedijshem kur etiketoni sepse me shprehjet e juaja tregoni se jeni servil, sherbtor te dreqit, tradhetar te kombit dhe idiot qe na e shkatrruat shpresen dhe krenarine per tu ndier se jemi shqiptar………..!

V.O -Shenimi  u Huazua nga FB Qaim Namani.