Mos harroni çadrën sot, vranësira e reshje shiu në të gjithë vendin

Zonat Veriore dhe Qendrore paraqiten me kthjellime dhe vranësira të lehta, ndërsa zonat Jugore mbeten me vranësira të shpeshta të cilat herë pas here pësojnë zhvillim duke sjellë rrebeshe shiu.

5 Korrik 2020

Zonat Veriore dhe Qendrore paraqiten me kthjellime dhe vranësira të lehta, ndërsa zonat Jugore mbeten me vranësira të shpeshta të cilat herë pas here pësojnë zhvillim duke sjellë rrebeshe shiu. Sipas MeteoAlb pasditja shton vranësirat dhe në pjesën tjetër të vendit duke shtrirë reshjet në pjesën tjetër të vendit.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 14°C deri në 37°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Verilindor-Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë.

I.K./Shqiptarja.com