26 Mars 2023

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” është duke u dyshuar për një shpërthim të mundshëm.

Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësja për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 21:00 kemi pranuar informatën për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në Airoportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar me situaten.” – ka thënë Ahmeti.

Gazeta Sot