12 Shkurt 2024

Kreu i Grupit Parlamentar të opozitës, Gazmend Bardhi për herë të parë pas dy vitesh ka dhënë një deklaratë për mediat nga selia e PD, teksa thekson se partia është bashkuar dhe të gjithë pjesëmarrësit e grupit parlamentar janë në seli.

Janë zbardhur emrat e demokratëve që po marrin pjesë në mbledhjen e zhvilluar për herë të parë në selinë e Rithemelimit, ku janë edhe grupi i Gazment Bardhit, edhe grupi i Sali Berishës.

Deputetët e grupit Bardhi–Berisha shihen bashkë dhe të buzëqeshur në nisje të mbledhjes, ndërsa të vetmit deputetë që mungojnë janë, Ferdinand Xhaferraj, Ilda Dhori, Flamur Hoxha,