Kryeministri Rama deputeteve te PD-se Bjerini me dore...

Kryeministri Rama deputeteve te PD-se: Bjerini me dore...

Seanca prej 12 minutash e ditës së sotshme u shoqërua dhe me batuta mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetëve të opozitës, të cilët protestuan para foltores së Kuvendit. Kreu i Qeverisë e ka kaluar me humor tubimin e demokratëve në sallën e Kuvendit, duke mos  lënë ironinë dhe batutat thumbuese. Nga video që “Panorama Online” ofron për lexuesit një këndvështrim ndryshe të seancës së sotshme, nga leximi i imazheve dhe arrihet të kuptohet ky dialog, por gjithsecili mund të bëj perifrazimin të pamjeve…

 

 (Ministrja Mirela Kumbaro dhe Ministri i Drejtësisë fillojnë të qeshin me të madhe).

Edi Paloka: Telefonin, ky e lash unë telefonin. (Vazhdon dhe godet foltoren e Kuvendit)

Edi Rama-deputetëve të PD: Me dorë me dorë, bjeri me dorë. Me dorë.

Ilir Meta:  Fillojmë me verifikimin e prezencës..

Edi Rama-deputetëve të PD: Tunde dorën tunde… Tundeni dorën…(qesh)


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama