Kankava i shpeton jeten kundershtarit

Kankava i shpeton jeten kundershtarit

Kankava i shpëton jetën kundërshtarit. Një rast i jashtëzakonshëm ka ndodhur sonte në Premier Ligën Ukrainase. Anëtari i Dynamo Kiev i shpëton jetën kundërshtarit të tij në fushë Hysyev, i cili ra pa ndjenja . Mesfushori i Dynamo Kiev Oleh Husyev u godit nga portjeri i Dynamo Kiev me gju, pastaj ra pa ndjenja në fushë dhe dukej se gjuha e tij po i bllokoknte frymëmarrjen. Për fat të mirë të mesfushorit, aty afër reagoi menjëherë anëtari i Dnipro Jaba Kankava, i cili me mjeshtëri i shpëtoi jetën atij. Ende nuk ka informata për shëndetin e Husyev, megjithatë Kankava do të kujtohet gjatë për këtë gjest tejet human. Në fund të fundit, futbolli është vetëm lojë, e jeta e një njeriu vlen më shumë.

 

 


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama