Frutat e Detit

Frutat e Detit

Frutat e Detit i ziejme dhe i perdorim si sallate duke i pergatitur me vaj e limon ose i perdorim per spageti ose oriz.

Kur i perdorim si sallateziejme me pare kallamaret sepjet e oktapodet dhe pasi te kene zjere hedhim karkalecat dhe midhjet te cilat duan me pak kohe per te ziere. pasi i ziejme i leme te ftohen dhe i gajdisim me vaj ulliri, limon e majdanoz sipas deshires dhe serviret e ftohte.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama