Fileto te skuqura merluci

Fileto te skuqura merluci
Fileto te skuqura merluci
Perberesit per 4 persona:

1 kg Fileto merluci
3 Veze
3 Luge gjelle miell
Kripe
Piper
Majdanoz sipas deshires


Rrahim vezet me krime dhe piper sipas deshires dhe e trashim paksa me miell duke perfituar nje mase paksa te holle. Filetot e merlucit i lyejme me kete mase ne menyre homogjene dhe i vendosim te skuqen ne nje tigan me vaj te nxehur shume. Leme deri sa te marrin ngjyren e arte dhe i kemi gati per servirje...

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama