Si i thone bej seks ne gjuhen e...

Si i thonë bëj seks në gjuhën e...
Meshkujt shqiptarë ndoshta nuk kanë më sekrete për ty! A do të arrijë të joshje një kinez të turpshëm apo një spanjoll caliente? Para se të hidhesh në sulm, mëso se çfarë urrejnë, çfarë pëlqejnë dhe çfarë është në modë. Zgjedhja të takon ty...

Shqiptarët

Urrejnë:

Femrat pak të disponueshme. Për ta, e mirë është ajo që ta jep... numrin e telefonit menjëherë.

Pëlqejnë:

Femrat që janë pak të kolme. Modelet nuk bëjnë për ta: të prapmet seksi dhe një gjoks bujar, janë ideali i seksit për ta.

Është në modë:

Lidhja me më shumë sesa një partnere. Martesa është martesë, lidhja lidhje. Prandaj frenoni xhelozinë, dhe gjithçka shkon mirë.

Spanjollët

Urrejnë:

Homoseksualitetin mashkullor. Një burrë duhet të shëtisë gjithmonë i përqafuar me një çupëlinë.

Pëlqejnë:

Të brendshmet dhe buzëkuqi janë armët e joshjes më të suksesshme! Nxirr në pah linjat e tua dhe do të kesh nën këmbë edhe toreadorin më vetullngrysur.

Është në modë:

Prostitucioni. Nuk ka asgjë të çuditshme të paguash dikë për të bërë një orë seks.

Gjermanët

Urrejnë:

Kapni ç’të kapni! Mos u çudisni nëse pas herës së parë partneri gjerman ia fut gjumit për shtatë palë qejfe. Hera e dytë është pak elegante.

Pëlqejnë:

Për seksin flitet shpesh dhe me shumë dëshirë. Disa transmetime televizive mbi këtë argument janë kult. Dhe piku i dëgjueshmërisë rritet...

Është në modë:

Përbën tendencë fetishi mbi gjithçka: fustane, rripa, foulard-e, veshje intime… disa meshkuj të martuar veshin buste për të dëshmuar përkushtimin dhe besnikërinë.

Francezët

Urrejnë:

Mos e prekni kurrë argumentin “kukulla të fryra”. Gjithçka tjetër që nuk ka të bëjë me një grua kockë e lëkurë është absolutisht e ndaluar.

Pëlqejnë:

Për të joshur një francez, mos prit që ai të hedhë hapin e parë! Bëj të ndihet i parezistueshëm dhe donzhuan i madh. Nuk ka gjë më të mirë në botë.

Është në modë:

“Ta bësh çuditshëm...” edhe një shëtitje në një muze arkeologjik të mëson se që në kohët e lashta francezëve nuk u ka munguar fantazia...

Italianët

Urrejnë:

Një grua, dhe sidomos një grua e re, nuk duhet të flasë kurrë për seksin.

Pëlqejnë:

Komplimentet, veshjet e bukura, pak poezi dhe ke në duar  një eksploziv. Sjelljet e mira janë të parezistueshme në shtrat, njësoj si në restorant...

Është në modë:

Dëshira për të qenë i lirë, të paktën deri në moshën 35 vjeç! Të formosh një familje nuk është më prioritet. Të jesh beqar deri në një farë moshe është thuajse privilegj, edhe pse herët a vonë përfundon në altar.

Suedezët

Urrejnë:

Pornografia vulgare është e përçmueshme: kopertonat dhe kalendarët me vajza të zhveshura nuk kanë fat në këto anë.

Pëlqejnë:

Përkëdheljet parapërgatitore. Duhet të durojnë sa më shumë të jetë e mundur dhe kanë për qëllim të njohin trupin dhe dëshirat e partnerit. Përkëdhele sa të mundësh.

Është në modë:

Pornografia e klasës së lartë, pa vulgaritet dhe me shumë erotizëm. Respekti për trupin është rregulli i parë.

Rusët

Urrejnë:

Tradhtinë: nëse je e martuar, kujto të heqësh unazën.

Pëlqejnë:

Një grua që i pëlqen të hajë dhe një grua që adhuron të bëjë dashuri. Gjatë periudhës së joshjes është e ndaluar që të mbash dietë.

Është në modë:

Të bësh një jetë të dyfishtë: një frekuentues i thekur i pub-eve natën, dhe një mjek i respektuar ditën.

Japonezët

Urrejnë:

Seksin dhe gratë tridhjetë-vjeçare. Janë dy gjëra që vështirë se mund t’i bëjnë bashkë.

Pëlqejnë:

T’i japin kënaqësi partneres që kanë në krah. Nuk e kursejnë ëmbëlsinë dhe lojërat për të kënaqur partneren.

Është në modë:

T’i ofrosh partnerit shoqërinë e vajzave më të reja. Thënia “pulë plakë” nuk duket e panjohur atyre anëve...

Kinezët

Urrejnë:

Qimet dhe gratë që ulërijnë. Prandaj para se të hidheni në sulm, kaloni më parë tek estetistja.

Pëlqejnë:

Gratë që janë të ndërgjegjshme për trupin e tyre dhe e njohin mënyrën për të arritur kënaqësi. Mos hezito të marrësh e para iniciativën: do të të adhurojnë.

Është në modë:

Qirinjtë si garniturë dashurie. Sigurisht që efekti skenografik i këtyre sjelljeve tregon se janë ekstremisht afrodiziakë.

Amerikanët

Urrejnë:

Kujdes: asnjë përqafim pa autorizim! Fjalorin në dorë dhe bëni kërkesën tuaj formale!

Pëlqejnë:

Kryefjala: seks i sigurt. Pra, vlejnë të gjitha variantet. Mos u druani të eksperimentoni edhe rrugë të reja...

Është në modë:

Neë York-u vendos rregullat. Tendencën e fundit e ka shpikur një restorant që në fund të darkës ofron “dacka prapanicës” - një sado-ëmbëlsirë. Ju bëftë mirë!

Brazilianët

Urrejnë:

Mbathjet e gjyshes: ata duan një femër dhe e duan prej vërteti!

Pëlqejnë:

Arma më e mirë e joshjes është kërcimi. Në hapat e sambës fshihen të gjitha sekretet për ta joshur.

Është në modë:

Caïpirinha: një koktej me bazë sheqeri, rumi të pastër dhe limonësh të athët. Absolutisht afrodiziak!

Afrikanët e Jugut

Urrejnë:

Të marrësh pak iniciativën nuk është keq, por në shtrat janë ata që komandojnë! Vlen gjithçka, por loja drejtohet prej tij.

Pëlqejnë:

Përkëdheljet dhe masazhet. Fillohet me ledhatime me vajra esencialë dhe vazhdohet me përkëdhelje më të guximshme. Vendi ideal është një hamam ose në vaskë komode.

Është në modë:

Të përkëdhelësh gjatë pjesët intime të femrës, para se të marrësh lëngun seksual të dashurisë.

Nga : Revista Jeta

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama