Regjistroni domainin tuaj .al

7 mrekullit e Botes

Shkruar nga:  
Postuar më: 8 vite më parë

7  mrekullit e Botes
7 mrekullit e Botes

Machu Picchu (1460-1470), Peru
Petra (9 B.C. - 40 A.D.), Jordani


Taj Mahal (1630 A.D.) Agra, Indi


Piramida e Chichén Itzá (para 800 P.V. ) Yucatan Peninsula, Meksike


Krishti Redeemer (1931) Rio de Zhanier, Brazil


Colosseumi (70 - 82 P.V.) Rome, Itali 
 


Murri i Madh Kinez (220 P.K dhe 1368 - 1644 P.V.)Regjistroni domainin tuaj .al

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi