Zgjedhjet 2015

Zgjedhjet 2015

 • Kukan: Shenje pozitive, pranimi i rezultatit

  Pranimi i rezultatit te zgjedhjeve te 21 qershorit shihet si nje shenje pozitive nga europarlamentari Eduard Kukan. Ne profilin e tij ne Twitter, Kukan thote se megjithate duhet pritur raporti final.

 • Mbyllet numerimi, u realizua per kater dite

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ben me dije se sot perfundoi procesi i numerimit te votave per kryetar dhe per keshilltar ne rang vendi, proces i cili sipas KQZ-se ka zgjatur kater dite.

 • Berisha: Rezultat i pamerituar, por Kosova fituesi moral i zgjedhjeve

  Ish-Kryeministri Sali Berisha ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve vendore ne Tirane, ku ka theksuar se kandidati i PD Halim Kosova eshte fituesi moral i ketyre zgjedhjeve. Ne postimin e tij ne Facebook, Berisha rendit disa nga arsyet qe e ben te mendoje se Dr.Kosova eshte fituesi i vertete i ketyre zgjedhjeve.

 • PDIU: Fituan te gjithe kandidatet tane

  Partia Drejtesi, Integrim dhe Unitet e quan nje rezultat spektakolar ate te 21 qershorit, ku konfirmon se te gjithe kandidatet e PDIU-se brenda koalicionit te Aleances per Shqiperine Evropiane dolen fitues.

Gjergj Bojaxhi

Bojaxhi lajmeron parti te re: Levizja do vazhdoje

Bojaxhi lajmeron parti te re Levizja do vazhdoje

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Gjergj Bojaxhi, kandidat i pavarur në zgjedhjet e Tiranës, tha se lëvizja për një politikë ndryshe do të vazhdojë.Duke falenderuar ata që e votuan në kë

9 vite më parë | Lexo më shumë »

Erion Veliaj

Erion Veliaj behet sot kryebashkiaku i ri i Tiranes

Erion Veliaj behet sot kryebashkiaku i ri i Tiranes

Me shumë mundësi, Erion Veliaj brenda javës së ardhshme do hyjë në Bashki. Kjo pasi sot ai pritet të certifikohet fitues nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ndërsa më pas, duke lënë edhe hapë

9 vite më parë | Lexo më shumë »

Halim Kosova

Kosova pranon humbjen: Veliaj te mbaje premtimet

Kosova pranon humbjen Veliaj te mbaje premtimet

Pas daljes publike të Erion Veliaj, duke shpallur fitoren për Tiranën, ka qënë kundërshtari i tij i djathtë Halim Kosova, i cili ka pranuar humbjen, ndërsa ka kërkuar që të mbahen të gjitha

9 vite më parë | Lexo më shumë »

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama