Tirana Kulturore 19 - 26 Prill

Tirana Kulturore 19 - 26 Prill

 • Premiera absolute e operes 'Verter'

  Ne datat 20, 22, 24, dhe 26 prill, ora 19.00, Teatri i Operes dhe Baletit ne Tirane jep premieren e operes 'Verter'. 'Verter' eshte nje drame lirike me kater akte me libret te Édouard Blau, Paul Milliet dhe Georges Hartmann sipas te romanit te famshem gjerman 'Vuajtjet e Verterit te ri' te Johann Wolfgang von Goethe.

 • Krijimtaria e Kushtes ne AAB

  Ne vijim te koncerteve per sezonin artistik janar-qershor te Orkestres Simfonike te RTSH, ne daten 22 prill, ora 19:00, ne sallen e madhe te Akademise se Arteve te Bukura (AAB) ne Tirane do te jepet nje koncert me krijimtarine e kompozitorit Shpetim Kushta, me rastin e 65-vjetorit te lindjes.

 • Nje tjeter 'Romeo e Zhuljeta' ne TK

  Nje tjeter 'Romeo e Zhuljeta' ne TK Tragjedia e njohur e Shekspirit eshte planifikuar te ngjitet ne skenen e Teatrit Kombetar ne Tirane ne daten 29 prill.

 • Ekspozita 'Cfare i ndodhi Gjeneralit?'

  Ne galerine FAP te Akademise se Arteve ne Tirane eshte hapur nje ekspozite e artit bashkekohor e titulluar 'Cfare i Ndodhi Gjeneralit?'. Ekspozita e merr frymezimin nga filmi shqiptar i vitit 1978 me titull 'Gjeneral Gramafoni'.

 • Ekspozita e perhershme e piktorit Leonard Voci

  Piktori Leonard Voci ka hapur ne Sheraton and Towers ne Tirane nje ekspozite vetjake te artit modern. Ekspozita permban punime te ndryshme te kornizuara dhe te pakonizuara te piktorit, skica erotike, piktura ne papirus te permasave te ndryshme.

 • 'Femija i padukshem' ne Metropo

  'Femija i padukshem' eshte premiera me e re e Teatrit te Metropolit per femije, e cila shfaqet per publikun e kryeqytetit çdo te shtune, ora 10:30, ne sallen “Çehov” te ketij teatri, deri ne daten 25 qershor.

 • Volejboll Femra - Play Off

  10 vite më parë
  Volejboll Femra - Play Off

  Te merkuren, me 20 prill, ne sallen sportive 'Fahrie Hoti', ora 17:00, luhet finalja e 2-te e 'Play Off –it, 2011-te”, per femra. 'Tirana', kampionia ne fuqi, do te sfidoje ekipin e 'Minatorit' ne nje finale me 5 ndeshje sipas ketij kalendari.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama