Tirana Kulturore 10 - 17 Prill

Tirana Kulturore 10 - 17 Prill

 • Manu Chao koncert ne 'Qemal Stafa'

  Kengetari i famshem franko-spanjoll Manu Chao do te jape ne daten 12 prill, ora 20:00, ne stadiumin kombetar “Qemal Stafa” ne Tirane, nje koncert me titull 'Manu Chau La Ventura' Ky koncert jepet ne kuadrin e nje turi ballkanik qe ka ndermarre kengetari ne disa vende te rajonit.

 • 'Shtrigat e Salemit' ne Teatrin Kombetar

  Premiera e drames 'Shtrigat e Salemit' e dramaturgut te njohur amerikan Artur Miller ngjitet ne skenen e Teatrit Kombetar ne Tirane ne datat 9,10, 14, 15, 16 dhe 17 prill, ora 20:00. Kjo drame vjen nen regjine e Spiro Dunit si nje drame pa kufij.

 • Shekspiri ne 'Shekspirin' e Metropoli

  Teatri i Metropolit ne Tirane shfaq ne daten 9 dhe 10 prill, ora 20:00, premieren e tragjedise se famshme te Shekspirit “Romeo dhe Zhuljeta” ne sallen 'Shekspir' te ketij teatri. Kjo tragjedi vjen me regji te Kiço Londos dhe kostumografi te Blerina Kokones.

 • Filmi i animuar shqiptar ne AQSHF

  Arkivi Qendror Shteteror i Filmit (AQFSH) muajin prill ia ka kushtuar filmit te animuar shqiptar. E gjithe historia e filmit te animuar shqiptar do te prezantohet ne nje muaj ne ekranin e kinemase se ketij institucioni.

 • Kalendari artistik i TOB

  9 vite më parë
  Kalendari artistik i TOB

  Teatri Kombetar i Operes dhe Baleti premton qe ne pjesen e mbetur te vitit t’i ofroje publikut kryeqytetas nje premiere ne muaj. Sipas te dhenave nga ky institucion ne program eshte nje kalendar i ngjeshur me koncerte, premiera e rivenie, ku renditen vepra si 'Werther', 'Don Carlos', 'Turandot', 'Stravinski' etj

 • 'Madheria e saj Zonjush'Fantazia' zbret ne Metropo

  Duke filluar nga data 10i prill deri ne 26 qershor, Teatri Metropolit shfaq çdo te diel, ora 10:30, ne sallen 'Çehov' premieren e pjeses teatrale per femije 'Madheria e saj Zonjush 'Fantazia' sipas autores Albena Dimitrova, perkthyer nga Milena Selimi dhe me regji te Endri Celes.

 • 'Femija i padukshem' ne Metropo

  'Femija i padukshem' eshte premiera me e re e Teatrit te Metropolit per femije, e cila shfaqet per publikun e kryeqytetit çdo te shtune, duke filluar 30, ne sallen : nga data 9 prill, ora 10 'Cehov' te ketij teatri, deri ne daten 25 qershor.

 • Hapet muzeu i futbollit në Tirane

  Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) inauguroi para pak kohesh ne ambientet e saj nje muze te futbollit shqiptar. eshte hera e pare ne historine e vendit tone qe futbolli apo sporti ne pergjithesi kane nje muze te tyrin.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama