Tirana Kulturore 27 Mars - 3 Prill

Tirana Kulturore 27 Mars - 3 Prill

 • Shekspiri ne 'Shekspirin' e Metropolit

  eatri i Metropolit ne Tirane shfaq ne daten 26, 27 T dhe 31mars, si dhe ne datat 1,2 dhe 3 prill, ora 20:00, premieren e tragjedise se famshme te Shekspirit “Romeo dhe Zhuljeta” ne sallen 'Shekspir' te ketij teatri Kjo tragjedi e shkruar nga William Shekspir vjen me regji te Kiço Londos dhe kostumografi te Blerin Kokones.

 • Vepra te Xhanfise Kekos dhe Adriana Elinit ne AQSHF

  Arkivi Qendror Shteteror i Filmit (AQFSH) muajin mars ia ka kushtuar veprave filmike te krijuara nga kineastet gra. Gjate gjithe marsit, çdo te merkure, ora 12:00, ne sallen e kinemase te ketij institucioni, jane projektuar vepra te nje regjisoreje te caktuar.

 • Gazmend Leka ne GKA

  9 vite më parë
  Gazmend Leka ne GKA

  Ne sallen e ekspozitave te perkohshme te Galerise Kombetare te Arteve ne Tirane eshte çelur nje ekspozite personale e piktorit Gazmend Leka, e cila do te qendroje e hapur deri ne daten 27 mars. Leka ka paraqitur ne kete ekspozite rreth 40 punime te viteve te fundit, te gjitha ne tekniken vaj ne kanavace.

 • Piktori Admir Pervathi ne 'Kleido'

  Piktori Admir Pervathi ka hapur nje ekspozite vetjake ne galerine private “Kledio”, e cila do te qendroje e hapur deri ne daten 31 mars. Ne 30 veprat e tij ne miks me akrilik te paraqitura ne kete ekspozite artisti tregon kujdes ne gamen koloristike, ne ndertimin e tablove edhe vetem brenda nje nuance ngjyrore.

 • Evenimentet Sportive

  9 vite më parë
  Evenimentet Sportive

  Ndeshjet e dyta te gjysmefinaleve te Play Off-it per meshkuj zhvillohen te marten, me 29 mars, ne sallen sportive “Fahrie Hoti” ne Tirane. Ne oren 17:00 'Basket Kamza' luan kunder ekipit 'Tirana', ndersa ne oren 19:00 luhet derbi i kryeqyteti “U.A.T - Studenti

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama