Tirana Kulturore 6 - 13 Mars 2011

Tirana Kulturore 6 - 13 Mars 2011

 • Komedia 'Salla e banjes' ne diten e grave

  Ne datat 8 9, 10, 11 dhe 12 mars, ora 19:00, ne skenen e salles se vogel te Teatrit Kombetar ne Tirane do te ngjitet premiera e komedise franceze “Salla e banjes” e autores Astrid Veillon me regji te Inis Gjonit. Ne kete komedi krahas aktores se njohur te kinematografise dhe teatrit nga Fieri

 • Komedia 'Art' ne Teatrin Kombetar

  Ne datat 5 dhe 6 mars, ora 19:00, Teatri Kombetar shfaq premieren e komedise 'Art' te Yasmina Reza me t dhe skenografi regji te Fatos Haxhiraj te Bujar Kapexhiut. Luajne aktoret Artan Imami, Enver Petrovci dhe Bujar Asqeriu.

 • Sezoni artistik i Orkestres se RTSH

  Në vijim të koncerteve për sezonin artistik janar-qershor Orkestra Simfonike e RTSH do të jap në datën 11 mars, ora 19:00, në sallën e madhe të Akademisë së Arteve në Tiranë një koncert nën drejtimin e dirigjentit Jetmir Barbullushi të titulluar...

 • Kater filma ne Marub

  9 vite më parë
  Kater filma ne 'Marub'

  Kete jave Akademia e Filmit dhe Multimedias 'Marubi' ofron kater filma per dashamiresit e kinematografise. Te merkuren, ne daten 9 mars, kjo Akademi do te shfaqe nje film francez. Filmi jepet ne bashkepunim me Ambasaden e Frances ne Shqiperi.

 • Muaji i grave kineaste në AQSHF

  Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit (AQFSH) muajin mars ia ka kushtuar veprave filmike te krijuara nga kineastet gra me rastin e 8 marsit, Ditës Ndërkombëtare të Grav Çdo të mërkurë, ora 12:00, në sallën e kinemasë të këtij institucioni, do të projektohen vepra të një regjisoreje të caktuar.

 • Dokumentari kanadezo-francez ne 'TEN'

  Ne daten 12 mars, ora 21:00, ne Multimediale ambientet e Qendres 'TEN' do te shfaqet filmi dokumentar kanadezo - francez “L’enfance sous contrôle” i Marie –Pierre Jaury.

 • Ekspozita fotografike '50 më pak'

  Artan Lame, koleksionist i objekteve te tradites shqiptare, ka ekspozuar ne hollin e Universitetit Europian te Tiranes nje seri nga koleksioni tij fotografik nen titullin permbledhes '50 me pak'.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama