Tirana Kulturore 20 - 27 Shkurt 2011

Tirana Kulturore 20 - 27 Shkurt 2011

 • 4 filma ne Marubi

  10 vite më parë
  4 filma ne 'Marubi'

  Kete jave Akademia e Filmit dhe Multimedias 'Marubi' do te shfaq ne ambientet e saj kater filma te ndryshem. Diten e hene, date 21 shkurt, ora 19:00, Akademia ne bashkepunim me Institutin Shqiptar te Medias do te projektoje filmin 'A Poet On The Frontline' te regjisores Gabrielle Pfeiffer.

 • 'Striptiz' i Mrozhekut ne Teatrin Kombetar

  Diten e shtune, date 19 shkurt, dhe diten e diel, date 20 shkurt, ora 19:00, ne sallen e vogel te Teatrit Kombetar ne Tirane do te shfaqet pjesa surrealiste 'Striptiz' e autorit polak Sllavomir Mrozhek.

 • Java e kultures japoneze

  10 vite më parë
  Java e kultures japoneze

  Ne kuadrin e javes se kultures japoneze ne Shqiperi te organizuar nga Ambasada e Japonise, ne datat 19 dhe 20 shkurt, ne Akademine e Arteve ne Tirane do te shfaqen dy filma japonez.

 • Filmi francez ne Arkivin e Filmit

  Gmuajit shkurt Arkivi jate Qendror Shteteror i Filmit ne bashkepunim me Ambasaden Franceze ne Tirane do te shfaq ?do te merkure deri ne daten 23 shkurt disa filma francez. Jane perzgjedhur kater filma te rendesishem te kinemase franceze te viteve ?60-?70, ne te cilet interpretojne aktore te njohur.

 • Bashkia e Tiranes: Ekspozite fotografike per Kosoven

  Me rastin e tre vjetorit te shpalljes se Pavaresise se Kosoves, Drejtoria e Promovimit te Qytetit prane Bashkise se Tiranes ka hapur ne Qendren e saj Multimediale 'TEN' nje ekspozite fotografike kushtuar ketij vendi.

 • 'A do të rrish dhe pak?' ne 'Zeta'

  'A do te rrish dhe pak?' titullohet ekspozita e artistit italian Stefano Romano, e cila do te qendroje e hapur deri ne daten 26 shkurt ne galerine 'Zeta' ne Tirane. Ne kete ekspozite prezantohen pese pune te autorit te realizuar gjate viteve 2008-2011, por te lidhura logjikisht me njera-tjetren sepse jane perjetime te autorit ne Shqiperi.

 • Millenium

  10 vite më parë
  'Millenium'

  Në këtë kinema shfaqet filmi 'Black Swan' i regjisorit Darren Aronofsky dhe me aktorët Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel, Barbara Hershey dhe Winona Ryder. Në 'Black Swan' Nina është një balerinë e New York City Ballet dhe fiton konkurrimin për të qenë soliste e baletit 'Liqeni i mjellmave'.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama