Protesta e Emigranteve

Protesta e diasporës nëThirrje kundër Ramës.-

FOTO/ Studentët rrëzuan gjysmën e qeverisë Rama.  – Lajmi bën bujë nëpër botë

28/12/2018

Mijëra shqiptarë i janë bashkuar protestës së sotme të diasporës që po zhvillohet tek kryeministria.

Të ardhur nga vende të ndryshme Europiane edhe nga Amerika, emigrantëve u janë bashkuar edhe qindra e mijëra shqiptarë të cilët protestojnë kundër Edi Ramës dhe qeverisë së tij.

Protestuesit kanë bërë thirrje për bashkim dhe largimin e qeverisë së drejtuar nga Edi Rama.

Fotot janë bërë nga Malton Dibra i agjencisë LSA.

Protesta e Emigranteve