Premë biletën për Shqipëri.  -Të rinjtë nga Amerika në mbështetje të protestës.-

8 Dhjetor, 2018

Tre të rinj shqiptarë të cilët prej një viti jetojnë në Amerikë, do t’i bashkohen protestës së studentëve.

Kështu shkruajnë të rinjtë në një mesazh dërguar deputetit Sali Berisha. Tre prej tyre shprehen më tej, se kur i kanë treguar shefit të tyre arsyen se përse do të vijnë në Shqipëri, i ka përgëzuar duke i dhënë dhe para shtesë.

Mesazhi i tre të rinjve shqiptare nga SHBA

Pershendetje jemi 3 te rinj qe jetojme prej 1 viti ne USA dhe sot kemi prer bileten per ne shqiperi pavarsisht cmimit te saj dhe pa mundesin e marjes se lejes nga puna kur i tham bosit tone amerikan arsyen na tha ikni e kur do qe te vini vendin e keni gati plus dhe nje vler te konsiderushme dollaresh ti kemi per rruges ,nga te paktat her qe ndihemi krenar per kta te rinje qe ngrihen per te drejtat e tyre pa i dhen asnje ngjyre politike,u bej thirje qe cdo prindi qe e ka femijen aty ne shesh ti bashkohet protestes e cdo qytetari qe ndien detyrim e moral kundrejt studenteve.Shihemi neser ne shesh ju jeni e ardhmja.