Plas në studio/ Nuk përmbahet Eni Vasili, përplaset me Erion Braçen dhe e sfidon hapur …

06/06/2019

Numri dy i qeverisë, Erion Braçe ka vijuar me tonet e larta dhe është “përplasur” me Eni Vasilin.

Moderatorja e emisionit i kërkoi një qëndrim politik të mazhorancës mbi audio-përgjimet e publikuara nga “Bild”.

Braçe tha se tre personat e përmendur në dosje, Vangjush Dako, kreu i Bashkisë së Shijakut dhe drejtori i Ujësjellësit të Shijakut nuk kandidojnë, por ka ndërhyrë menjëherë Eni Vasili që tha se Vangjush Dako është kryetar i shtabit elektoral të Durrësit.

Vasili e ka pyetur a është apo jo? Atëherë Eni Vasili e ka sfiduar që nëse është nuk thua të vërtetën.

Tonet janë acaruar gjatë debatit.

Eni Vasili

/Agjensia e Lajmeve Sot News/