Për HEC-in e planifikuar në kanionin e Holtës. Banoret kane kerkuar nga ministrat nje pergjigje te prere: E ndaloni apo jo, kaq duam, te dime. –

 

Kanionet e Holtës/ Dy ministra dhe Balla, dëgjesë me banorët: Projekti u pezullua, asnjë qime floku mos t’i preket bukurisë natyrore.

26 janar 2019.

 

 

Kanionet e Holtës në Gramsh, pezullimi i investimit ne kete zone, pas shqetesimit te madh te banoreve ka mbledhur sot ne nje degjese me banore te zones, Ministren e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, ministrin e Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi dhe deputetin e PS-se, Taulant Balla.