Pas Turqisë, Greqia “shkundet” nga një tërmet i fortë

28 QERSHOR 2020

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur mbrëmjen e sotme ishullin grek të Rodosit.

Lëkundja ka qenë e shkallës  5.3 Rihter dhe ka ndodhur në orën 20:43, 20 km në verilindje të ishullit, ndërsa epiqendra ishte në një thellësi prej 40 kilometrash .

“Ishulli i Kalorësve” nuk raportoi ndonjë dëm apo probleme të tjera, por kishte shqetësim relativ, veçanërisht në qytetin e Rodos, ku u ndje veçanërisht tërmeti.

Gazeta Sot