Lëkundje tërmeti në Shqipëri 00.12, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

30 Qershor 2020 | 00 : 12

Një lëkundje e lehtë tërmeti është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë.

Paraprakisht bëhet me dije se tërmeti ka pasur një magnitudë prej 3.4, ndërsa epiqendra ndryshe nga herët e tjera të muajve të fundit, është regjistruar në detin Adriatik rreth 7 km larg Vlorës. 

Tërmeti ka pasur një thellësi të vogël prej vetëm 2 km. Duke që se lëkundja ishte e lehtë nuk raportohet për dëmë apo panik, megjithëse është ndjerë nga qytetarët.

Gazeta Shqip.