28 Shkurt 2024

Një lëkundje sizmike është regjistruar pak përpara mesnate të dt 27 në zonën e Librazhdit.

Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 3.2 Rihter ishte me një thellësi fokale 10 km, teksa epiqendra ishte zona e Librazhd Qendër.

Aktualisht nuk raportohen dëme, teksa lëkundjet janë ndjerë dhe në disa qytete.