Lajm i fundit/ Tërmeti lëkund lehte Tiranën dhe Durrësin.

U duk se ishin harruar, por një tërmet ka lëkundur lehte Tiranën dhe Durrësin mbrëmjen e së mërkurës.

Lëkundja me mangitudë 3 e shkallës Rihter e kishte epiqendrën në detin Adriatik me një thellësi vetëm 5 km.

Nuk raportohen dëme, por qytetarëve u janë rikthyer ndjesitë e hidhura të pak muajve më parë.

©LAPSI.al