Gramoz Ruci

Gramoz Ruçi dha dorëheqjen, ja kush është socialistja që do të zërë vendin e tij

12 QERSHOR 2021

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi dha sot ‘live’ nga Kongresi i PS-së dorëheqjen nga të gjitha funksionet politike dhe nga mandati i deputetit që e fitoi në zgjedhjet e 25 prillit.

Ad by Valueimpression

Partia Socialiste mori 9 mandate në qarkun e Fierit, ndaj me dorëheqjen e Ruçit, mandati do t’i kalojë Mirela Pitushit, e cila ka arritur të sigurojë më shumë vota nga kandidatët që nuk arritën të ishin në listën fituese.

Gazeta Sot