“Do ta ngresh nivelin ti?”/ I ftuari i kërkon llogari, Rama e humbet në studio dhe ia plas në pasthirrma: Ouuu! S’të njoh fare ty.

13 shkurt  2020

Kryeministri Edi Rama është përplasur mbrëmjen e sotme me analistin Ervis Iljazaj të cilit i ka thënë sse nuk e njeh fare dhe se nuk e ka idenë se kush është. I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri Edi Rama është përballë gazetarëve, dhe u është përgjigjur pyetjeve të tyre.

Iljazaj: Me iniciativat e qeverisë barra e provës është e akuzuarit jot ë akuzuarit. Ka ndryshuar dhe duhet ta provojë zoti kryeministër

Rama: Dëgjo këtu dëgjo se kisha shpresën se ishe ndonjë i zgjuar.

Iljazaj: S’kam ardhur për ju këtu

Rama: Kjo gjë ndodh kur bëhet fjalë për mafioz

Iljazaj: Është bërë filozofi qeverisëse….

Rama-Fevziut: Do ta ngrssh nivelin ti apo jo?

Iljazaj: Nivelin tim se verifikoni dot ju se ma kanë verifikuar profesorë me mjekër te gjuri. Edhe më të gjatë se tuajën. Ju meqë keni future këtë frymë, vërtetojeni tani

Rama: Ou ouou

Fevziu: S’ke të drejtë ta ofendosh

Rama: Po ç’a thua s’e ofendova fare….

d.a. / dita