7 minuta takim, Edi Rama braktiset nga të gjithë. –

19 Shkurt, 2019

Çdo ditë që kalon, tregon se Edi Rama është braktisur nga populli.

Kjo duket edhe në vizitën e tij të shpejtë që ka bërë në Vaun e Dejës.

Rama është pritur vetëm nga punonjësit e një fabrike peshku që është në pronësi të kandidatit të pritshëm për bashkinë e Vaut të Dejës, Mark Babani.

Ai është parë i braktisur dhe me pak përkrahës në turin ‘Bashkia që duam’ në Vaun e Dejës. Vetëm 7 minuta ka zgjatur takimi.

Edhe deputeti i PD-së në Shkodër, Bardh Spahia ka reaguar në lidhje me pritjen e Ramës.

Ja çfarë shkruan Bardh Spahia:

I BRAKTISUR TOTALISHT

Me shume forca sigurie se qytetare ne takimin e Edi Rames ne Vaun e Dejes. Qytetaret refuzojne kryeministrin e korruptuar e te mbeshtetur nga krimi. I nxire, i frikesuar e pa telekamera, takimi i zgjati vetem 7 minuta!