Rama lavderon ekspertet nderkombetar harron LSI e PD Pikat kryesore te fjalimit te Kryeministrit Rama

Rama lavdëron ekspertët ndërkombëtar, harron LSI e PD  Pikat kryesore të fjalimit të Kryeministrit Rama

Dje, kreu i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi Fatmir Xhafaj organizoi një ceremoni falenderuese për ekspertët ndërkombëtarë që ndihmuan në hartimin e draft reformës në drejtësi.

Kryeministri Rama, gjatë fjalës së tij, vazhdoi akuzat ndaj opozitës, ndërsa me fraza romantike e batuta falenderoi ekspertët e Komisionit të Venecias, EURALIUS dhe OPDAT. Kryeministri nuk la pa përmendur dhe trajnerin e kombëtarë së futbollit Gianni De Biazi, që duket se muajt e fundit nuk i ka shpëtuar asnjë fjalimi të Kryeministrit Rama.

Ndryshe nga fjalimet e para të Kryeministrit Rama ku ai gjithmonë përmendte si një bashkëpunëtor të ngushtë, ortakun e tij në qeveri kreun e LSI-së Ilir Meta, në fjalimin e djeshëm, kryeministri Rama u duk se nuk i njohu asnjë kontribut në konsensusin e 21 korrikut.

Më poshtë janë disa pjesë nga fjalimi i Kryeministrit Rama:


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama